Православный Приход храма святого великомученика Георгия Победоносца г. Новокузнецк - молитва Ксении Питербуржской

молитва Ксении Питербуржской

Молитва блаженной Ксении Петербургской
О святая угодница Божия блаженная Ксения! Призри милостиво твоим оком на нас, раб Божиих (имена), честной твоей иконе умильно молящиеся и просящие у тебе помощи и заступления. Простри ко Господу Богу нашему теплыя твоя молитвы и испроси душам нашим оставление прегрешений. Се бо мы сердцем сокрушенным и духом смиренным тебе ходатаицу милостивую ко Владыце и молитвенницу за ны, грешныя, призываем, яко ты прияла еси от Него благодать молитися за ны и отбед избавляти. Тебе убо просим, не призри нас недостойных, молящихся тебе и твоей помощи требующих, и исходатайствуй всем вся ко спасению полезная, яко да твоими ко Господу Богу молитвами получивши благодать и милость прославим всех благих Источника и Дароподателя и Бога Единаго, в Троице Святей славимого, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Молитва ко святой блаженной Ксении Петербургской об избавлении от муки умерших без покаяния
О, святая всеблаженная мати наша Ксения! Обиды, поношения и насмешки Христа ради претерпевшая и за мужа твоего, без христианского напутствия скончавшегося, непрестанно молившаяся. Виждь тесноту души моея и скорбь о умерших без покаяния и причащения Святых Тайн сродниках моих (имена) и умоли данною тобою тебе благодатию Человеколюбиваго Владыку Христа Бога нашего, да простит им вся согрешения вольная и невольная, из глубин адовых да изведет их, от мучений лютых избавит и множеством милосердия Своего ко избранным своим сопричтет их, идеже ты ныне в незаходимей сияеши славе, воспевая Премилосерднаго Творца во веки веков. Аминь.