Православный Приход храма святого великомученика Георгия Победоносца г. Новокузнецк - молитва св. Иоанну Кронштадскому

молитва св. Иоанну Кронштадскому

Молитва святому праведному
 Иоанну Кронштадтскому
Отче Иоанне досточудне! Ты добродетельми мно­гими к Богу приблизился еси и дарований духовных от Него сподобился еси: недуги врачевати, страсти прогоняти и скорби утоляти. Темже смиренно молим тя: подаждь недугом нашим исцеление и страстем врачевание, находящия же на нас скорби утоли и радость духовную в сердца наша всели. Ипомози нам подражательми быти святаго твоего жития и всех благих твоих деяний, яко да сподобим­ся с тобою наследия Царствия Небеснаго. Аминь.