Православный Приход храма святого великомученика Георгия Победоносца г. Новокузнецк - молитва Б.М. "Неупиваемая Чаша"
Выделенная опечатка:
Сообщить Отмена
Закрыть
Наверх

Московский Патриархат Кузбасская митрополия Новокузнецкая Епархия, 3-е Новокузнецкое благочиние

Православный Приход храма святого великомученика Георгия Победоносца г. Новокузнецк

Сайт создан по благословению Владимира Епископа Новокузнецкого и Таштагольского

молитва Б.М. "Неупиваемая Чаша"

 

Молитва Божией Матери «Неупиваемая Чаша»
О
премилосердная Владычице! К Твоему заступлению ныне прибегаем, молений наших не презри, но милостиво услыши нас: жен, детей, матерей; и тяж­ким недугом пианства одержимых и того ради от матере своея — Церкви Христовой и спасения отпадающих братии и сестер и сродник наших исцели.
О милостивая Мати Божия, коснися сердец их и скоро возстави от падений греховных, ко спасительному воздержанию приведи их.
Умоли Сына Своего, Христа Бога нашего, да про­стит нам согрешения наша и не отвратит милости Своея от людей Своих, но да укрепит нас в трезвении и целомудрии.
Приими, Пресвятая Богородице, молитвы матерей, о чадах своих слезы проливающих, жен, о мужех сво­их рыдающих, чад, сирых и убогих, заблуждшими оставленных, и всех нас, к иконе Твоей припадающих. Ида приидет сей вопль наш, молитвами Твоими, ко Престолу Всевышняго.
Покрый и соблюди нас от лукаваго ловления и всех козней вражиих, в страшный же час исхода нашего помоги пройти непреткновенно воздушная мытарст­ва, молитвам Твоими избави нас вечнаго осуждения, да покрыет нас милость Божия в нескончаемыя ве­ки веков. Аминь.

Назад к списку